Wandal niszczący elewacje w rękach policji

W ostatnich tygodniach w krótkim odstępie czasu ktoś zniszczył elewacje kilkudziesięciu budynków w centrum Gliwic. Sprawca czarnym sprayem wypisywał różne nazwiska z policyjnym numerem 997.

Sprawa ta bulwersowała mieszkańców. Na elewacjach kilkudziesięciu budynków w centrum Gliwic pojawiły się wypisane czarnym sprayem różne nazwiska z policyjnym numerem 997. Funkcjonariusze dzięki m.in. nagraniom z monitoringu ustalili, kim jest wandal. Jest to sprawiający problemy wychowawcze 15-latek.

Wydział ds. Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach zakończył już postępowanie, w którym zbierano wnioski i zawiadomienia o ściganie od właścicieli i zarządców budynków zniszczonych przez nastolatka. Młody chłopak pytany o motywy takiego zachowania, nie potrafił logicznie wytłumaczyć, co nim kierowało. Nie wyjaśnił również, dlaczego akurat te nazwiska pojawiły się w graffiti.

Zniszczeniu uległy m.in. budynki:

? ul. Pod Murami: wartość strat to 800 zł, napis brzmi ,,Bej? konfident?*,

? ul. Marzanki: napis o treści ,,Re? 997?, straty w wysokości 2 tys. zł,

? ul. Dworcowa: uszkodzenie elewacji marketu, napisy ,,W. Jan? 997? i ?J. Sit? 997?, straty to 600 zł.

Nieletni gliwiczanin usłyszał łącznie aż 22 zarzuty. Straty zniszczonych nieruchomości oszacowano na co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Jednak zniszczeń było dużo więcej, ale nie wszyscy pokrzywdzeni złożyli wniosek o ściganie. Chłopak wkrótce stanie przed sądem dla nieletnich.

dodany 2018-11-16 09:29 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją