Pumptrack już dostępny. Nowa atrakcja dla rowerzystów i rolkarzy

Właśnie zakończyły się prace przy budowie toru rowerowego obok lodowiska Tafla przy ul. Akademickiej w Gliwicach. Z pumptracku mogą korzystać wszyscy mieszkańcy.

Nowy pumptrack w pobliżu parku Chrobrego przeszedł już odbiór techniczny i czeka na miłośników ekstremalnej jazdy. Z toru rowerowego mogą korzystać młodsi i starsi mieszkańcy, zarówno rowerzyści MTB, ekstremalni rajderzy, jak i wszyscy, którzy chcą nauczyć się nowych sztuczek lub podszkolić refleks czy utrzymanie równowagi.

Tor składa się z muld i wzniesień umożliwiających rozpędzenie roweru do prędkości pozwalającej na jazdę bez pedałowania i utrzymanie rytmu jazdy. Można tu ćwiczyć wchodzenie w ostry zakręt, skoki lub przygotować się do trialu, czyli przydatnego pokonywania schodów, skał czy poręczy.

Tor ma długość 100 metrów i jest ułożony w pętlę. Jego koszt to 170 450 zł. Za inwestycję odpowiadała firma Velo Projekt. Fundusze zapewnił Miejski Zarząd Usług Komunalnych w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

dodany 2018-10-29 09:59 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją